Opis zdjęcia, a w nim ważne dla nas słowa kluczowe

Nazwa firmyy

RE-35 cyfrowy film do analogów

re-35 Na ten rewolucyjny pomysł z umieszczeniem w analogowych aparatach cyfrofego filmu wpadła pewna niemiecka firma. Idea jest banalnie prosta, wkładasz cyfrowy film do aparatu identycznie jak tradycyjną kliszę a następnie po zapełnieniu pamięci za pomocą złącza USB przesyłasz zdjęcia do komputera. Co prawda w chwili obecnej informacja pojawiła się tylko jako żart primaaprilisowy, ale jestem przekonany, że pomysł wkrótce zostanie zrealizowany. Ucieszyło by to z pewnością sporą rzeszę fotoamatorów, którzy wciąż z sentymentu nie mogą rozstać się ze swoimi analogowymi zabawkami.
re-35

3D w jednym obiektywie

3d Dotychczasowe obrazy 3D powstawały zazwyczaj przez rejestrowanie obrazu za pomocą dwóch obiektywów lub przesuwanie względem siebie identycznych obrazów za pomocą obliczeń programowych. Teraz jednak dzięki naukowcom z Ohio State University ma to być możliwe dzięki pojedyńczej soczewce. Rozwiązanie okazało się bardzo proste, zeszlifowano soczewkę tak, że powstał pryzmat podobny do diamentu dający dziewięć obrazów przesuniętych względem siebie.

Poniżej obraz pióra kulkowego widziany przez mikroskop z soczewką 3D.


3d

Karta SD z modułem Wi-Fi

Karta pamięci eye-fi to połączenie zwykłej karty formatu SD z wbudowanym modułem bezprzewodowym. Karta pozwala na bezpośrednie bezprzewodowe połączenie z telefonem, komputerem i przesyłaniem na bieżąco zrobionych zdjęć.Dzięki aplikacji Eye-fi twoje zdjęcia mogą zaraz po zrobieniu zostać zapisane na twardym dysku lub pojawić się automatycznie na wybranej stronie www.Zasięg działania takiej karty to ok 27 metrów w otwartym terenie i 13 metrów w pomieszczeniach.

eye-fi

REKLAMA

Menu